پروژه های مهندسین مشاور شرکت آب برهان سانیا

نظارت بر عملیات مرمت و بازسازی پروژه های تغذیه مصنوعی استان خراسان رضوی

تغذیه مصنوعی عملیاتی است که با استفاده از متدها و روش های مختلف، می توان آب های موجود در سفره های آب زیرزمینی را در شرایط خاص افزایش داد. با تکنیک تغذیه مصنوعی آب های زیرزمینی می توان اقداماتی نظیر کنترل فرونشست زمین(به دلیل کاهش آب های زیرزمینی)، افزایش سطح آب و جلوگیری از پرداخت هزینه سنگین برای پمپاژ آب های زیرزمینی، کنترل نفوذ آب دریا به سفره های زیرزمینی و حفظ جریان پایه را اعمال کرد. شرکت آب منطقه ای با موضوع فعالیت شناخت، مطالعه، توسعه، حفاظت، بهره برداری بهینه از منابع آب، تولید انرژی برق آبی، ایجاد، توسعه، بهره برداری و نگهداری از تأسیسات و سازه های آبی، متولی آب های زیر زمینی و کارفرما قرارداد با موضوع فوق می باشد.

کارفرما: شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی
تاریخ: 1402/04/31

طراحی و برآورد طرح عملیات احداث مخزن 200 مترمکعبی در پارک ملی تندوره و نظارت بر اجرای پروژه در شهرستان درگز

امروزه برای تامین آب شرب مناطق مختلف، وجود مخازن آب بسیار ضروری می باشد . این مخازن در گذر زمان از مصالح و مواد مختلفی و برای کاربرد های متفاوتی طراحی و ساخته شده اند. این مخازن بخصوص در مکان های حساس و مهم مانند پارک های ملی، اهمیت چشمگیری پیدا می کنند. یکی از پارکهای مهم و زیبای ایران پارک ملی تندوره می باشد که در سمت شمال شرقی ایران و در نزدیکی کشور ترکمنستان واقع شده است. متولی قرارداد طراحی و برآورد و نظارت بر اجرای مخزن 200 مترمکعب اداره حفاظت محیط زیست شهرستان درگز می باشد. از مهمترین وظایف اساسی این سازمان حفاظت از اکوسیستم های طبیعی کشور، پیشگیری و ممانعت از تخریب و آلودگی محیط زیست و ... می باشد.

کارفرما: اداره حفاظت محیط زیست درگز
تاریخ قرارداد: 1402/04/26

نظارت بر عملیات اجرایی قنوات آسیب دیده از سیل و سایر قنوات و تهیه بانک اطلاعات و تکمیل سامانه قنوات

قنات یکی ازقدیمی ترین فناوری ها در زمینه استحصال آب است که ریشه در تاریخ ایران دارد. اهمیت قنات‌ها در ایران تا حدی است که در برهه‌ای از زمان 75 درصد نیاز آبی کشور از طریق قنات‌ها تأمین می‌شد. اما امروزه این تونل‌های حاوی آب رو به نابودی است. احیای قنوات در مقایسه با راه‌های دیگر تامین آب، بسیار اقتصادی است و ضمن پایداری، هیچ گونه خسارتی به منابع آب زیر زمینی وارد نمی‌کند. با توجه به کیفیت خوب آب قنوات، اهمیت این منبع آبی برای سیستم‌های آبیاری تحت فشار و بخش تولیدات کشاورزی اهمیت بالایی دارد.

کارفرما: سازمان جهاد کشاورزی استان تهران
تاریخ: 1402/03/16

نظارت بر نگهداری و بهره برداری سامانه های نوین آبیاری در محدوده جغرافیایی استان قزوین

در شرح خدمات مراحل مختلف طرح هاي آبياري و زهكشي كه طي سال هاي 1364 تا 1375 تهيه گرديد، موضوع شرح خدمات مهندسي نظارت بر بهره­ برداری و نگهداري سیستم های آبیاری تحت فشار از نظر دور مانده بود. تجارب بيش از سه دهه از عمر بهره­ برداری سیستم ­های آبياري تحت فشار نشان می ­دهد كه تحقق اهداف سرمايه گذاري هاي مالي و انساني قابل توجه كه بر روي سیستم های آبياري انجام شده مستلزم نظارت دقيق بر نحوه ­ي مديريت و عمليات بهره برداري و نگهداري و ارزيابی سیستم های آبیاری است. در این راستا معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی (مجری طرح سامانه های نوین آبیاری) برای مصرف بهینه آب در مزرعه و ارتقای بهره وری آن، اقدام به نظارت بر بهره برداری و نگهداری سیستم های نوین آبیاری نموده است.

کارفرما: سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین
تاریخ: 1402/01/14

نظارت عالیه بر عملیات احیا، مرمت و بازسازی قنوات استان البرز

قنات یا کاریز درواقع شریان‌های اقتصادی و حیاتی مناطق بیابانی به شمار می‌روند که رابطه منطقی و پایدار با طبیعت دارند، دستاوردی که پیشینیان ما به یادگار گذاشته اند تا با بهره مندی از آن به آب های زیر زمینی ضرر نزنیم. قنات یک سازه زنده است که همواره باید به آن رسیدگی شود. با احیای قنات ها می توان یک منبع دائمی برای تامین آب در بخش کشاورزی و حتی آب آشامیدنی برای مصارف خانگی ایجاد کرد. احیای قنات توسط شرکت های پیمانکاری آب و مقنی های خبره و نظارت دقیق مهندسین مشاور ناظر، به یک منبع آب شیرین برای کشاورزان و افراد تبدیل می شود.

کارفرما: سازمان جهاد کشاورزی استان البرز
تاریخ: 1401/12/01

نظارت بر عملیات طرح آبرسانی از سد چهچهه به محلات عشایری: تکمیلی فاز یک (اجرای خط انتقال، مخازن بتنی 500، 200 و 50 مترمکعبی و ایستگاه های پمپاژ شماره 1 و 2)

خطوط انتقال آب برای جهت بخشیدن به مسیر حرکت و جلوگیری از هدر رفت آب، استفاده می‌شود. در مناطق محروم بخصوص مناطق عشایری، اهمیت خطوط انتقال آب پررنگ تر می‌شود. تاثیر خطوط انتقال آب زمانی که توسط طراح‌های مجرب آب و فاضلاب تهیه شود و به طور دقیق نظارت شود، بیش از پیش خواهد بود. قرارداد حاضر تکمیل فاز یک این پروژه می‌باشد که توسط شرکت مهندسین مشاور آب برهان سانیا طراحی و نظارت می‌شود.

کارفرما: اداره امور عشایر استان خراسان رضوی
تاریخ: 1401/11/25

نظارت بر اجرای احیا و مرمت قنوات استان تهران

یکی از رایج‌ترین روش‌های بهره‌برداری از منابع آب زیرزمینی، استفاده از قنات است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که اکثر قنوات به علت ریزش دیواره‌ها و انباشت رسوبات و همچنین مسدود شدن مسیر با افت آبدهی و گاها قطع کامل جریان مواجه شده‌اند. هرچند منبع تغذیه در این قنوات به دلیل تداوم خشکسالی ضعیف گردیده است ولی احیا و مرمت آن‌ها در بهبود و افزایش آبدهی بسیار موثر و مفید خواهد بود. مهم‌ترین دلایل احیا و مرمت قنوات عبارتند از: کم شدن سطح آب‌‌های زیرزمین، خشک شدن سفره‌های زیرزمینی در دشت‌ها، هزینه‌های سنگین جانبی شبکه‌های استحصال و انتقال مانند هزینه‌های برق و گازوئیل، هزینه‌های نگهداری و تعمیر تجهیزات استحصال و پمپاژ

کارفرما: سازمان جهاد کشاورزی استان تهران
تاریخ: 1401/11/02

خدمات ضروری و کاربردی قنوات (مطالعات پایه) طرح بازسازی و نوسازی قنوات در سطح استان سمنان

با توجه به اینکه سازه کاریز و قنات در گذشته ساخته شده است، لذا مطالعات پایه، شامل مطالعات هواشناسی، زمین‌شناسی، هیدرولوژی، مطالعات کشاورزی و اقتصادی و اجتماعی، مطالعات شکل ظاهری قنات و برآورد هزینه‌های احیا و مرمت قنوات، پیش از اجرای آن از اهمیت بالایی برخوردار است. در این راستا، شرکت آب برهان سانیا جهت بهره برداری مناسب از این منبع آبی، مطالعات تعداد 44 رشته قنات در سطح استان سمنان را انجام داد.

کارفرما: سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان
تاریخ: 1401/09/08

نظارت بر بهره برداری و نگهداری از طرحهای سامانه های نوین آبیاری استان سمنان

عملیات طراحی و اجرای سیستم های آبیاری معمولاً توسط افراد با تجربه و با صرف وقت، دقت و انرژی زیاد صورت می‌گیرد. اما متاسفانه بهره‌برداری و استفاده مداوم از این سامانه‌ها توسط کشاورزانی صورت می‌گیرد که اطلاعات اندکی در زمینۀ بهره‌برداری و نگهداری از سیستم های آبیاری دارند و مدیریت کارآمد آبیاری که بخش مهم بهره‌برداری از این سامانه‌ها است به درستی انجام نمی‌شود. با انجام نظارت بر بهره‌برداری از سامانه‌های آبیاری علاوه بر صرفه‌جویی قابل ملاحظه در مصرف آب و افزایش عملکرد محصول، موجب افزایش بهره‌وری فیزیکی و اقتصادی مصرف آب نیز می‌گردد.

کارفرما: سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان
تاریخ: 1401/06/15

نظارت بر نگهداری و بهره برداری پروژه های آبیاری تحت فشار استان مرکزی

کارفرما: سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی
تاریخ: 1401/06/13

مطالعه و نقشه برداری راه های عشایری آبقد به دربیابان بام و دوزخه بالا

در برخی از مناطق و مسیرهای کوچ عشایر مشکلاتی مانند مسدود کردن و تخریب مسیر کوچ عشایر وجود دارد. با گسترش شهرها و کارخانه ها و ... مسیری که با عنوان ایلراه شناخته می شد دچار تغییر شده است و عشایر در زمان کوچ به ویژه کوچ بهاره که بر خلاف کوچ پاییزه بیشتر به شکل پیاده انجام می‌شود با مشکلات بسیاری مواجه می‌شوند. بر همین اساس و به منظور جلوگیری از تخریب و تصرف بیشتر ایل‌راه ها، نقشه برداری مسیر کوچ عشایر در اولویت می باشد. اداره کل امور عشایر خراسان رضوی، با توجه به ارزش و اهمیتی که عشایر برای کشور دارند، به نقشه برداری مسیر کوچ عشایر در استان خراسان رضوی پرداخته است.

کارفرما: اداره کل امور عشایر استان خراسان رضوی
تاریخ: 1401/03/01

بررسی فنی، بازبینی مطالعات و کنترل سیستم های نوین آبیاری استان خراسان رضوی

ﻃﺮاحی ﺳﻴﺴﺘﻤﻬﺎی آﺑﻴﺎری ﺗﺤﺖ ﻓﺸﺎر ﻛﻪ روﺷﻬﺎی آبیاری ﺑﺎراﻧﻲ و ﻣﻮﺿﻌﻲ دو ﮔﺮوه ﻋﻤﺪه آﻧﺮا ﺗﺸﻜﻴﻞ ﻣﻲ دﻫﻨﺪ، ﻛﺎری ﻋﻠﻤﻲ و ﺗﺠﺮﺑﻲ اﺳﺖ. همچنین طراحی سیستم آبیاری باید منطبق بر واقعیت، کیفیت آب و خاک و شرایط موجود باشد. با توجه به اهمیت طراحی صحیح و مناسب سیستم آبیاری تحت فشار، علاوه بر تخصص و تجربه مشاور طراح، حضور فردی که تجربه بالاتری در این زمینه داشته باشد و طرح طراحی شده را بازبینی و بررسی کند الزامی است. بررسی مجدد طرح سبب می شود تا سیستم آبیاری که طراحی شده است، از هر نظر برای بهره بردار قابل استفاده باشد و عملکرد بالایی داشته باشد.

کارفرما: سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی
تاریخ: 1401/02/11

نظارت بر بهره برداری و نگهداری از پروژه های آبیاری تحت فشار استان مرکزی

کارفرما: سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی
تاریخ: 1400/10/28

نظارت بر عملیات اجرایی احداث خط انتقال و شبکه توزیع (چهچهه- چشمه شور) محله های عشایر مناطق عشایری طاغوندره، گردنه سبز و چهل کمان- فاز یک اولویت اول در شهرستان سرخس

کارفرما: اداره کل امور عشایر استان خراسان رضوی
تاریخ: 1400/10/22

مطالعات مرحله اول و دوم احداث بند خاکی میامی شهرستان مشهد

کارفرما: اداره کل امور عشایر استان خراسان رضوی
تاریخ: 1400/10/07

نظارت بر اجرای طرح های احیا، مرمت و لایروبی قنوات شهرستان میامی

کارفرما: سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان
تاریخ: 1400/08/20

طراحی خط انتقال آب شرب از سد چهچه به محله های عشایری آب تلخ سرخس

کارفرما: اداره کل امور عشایر خراسان رضوی
تاریخ: 1400/08/22

انجام خدمات مطالعه و نظارت بر اجرای سیستم های آبیاری نوین شهرستان های گرمه و جاجرم

کارفرما: سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان شمالی
تاریخ: 1400/06/06

انجام خدمات مطالعه و نظارت بر اجرای سیستم های آبیاری نوین شهرستان های بجنورد و راز و جرگلان

کارفرما: سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان شمالی
تاریخ: 1400/02/06

انجام مطالعات رفتارنگاری سدهای شهید یعقوبی، سده، ملو، فریمان و شهید دهقان برای آب منطقه ای خراسان رضوی

کارفرما: شرکت آب منطقه ای استان خراسان رضوی
تاریخ: 1399/11/29

بازنگری مطالعات طراحی خط انتقال آب و شبکه توزیع (چهچهه- چشمه شور) محله های عشایر مناطق عشایری طاغوندره، گردنه سبز و چل کمان در شهرستان سرخس

کارفرما: اداره کل امور عشایر استان خراسان رضوی
تاریخ: 1399/11/09

انجام مطالعات توصیفی و مکانی قنوات شهرستان های تفرش، خنداب و کمیجان

کارفرما: سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی
تاریخ: 1399/10/17

انجام خدمات مطالعه و طراحی سیستم های آبیاری شهرستان های نیشابور، قوچان، فیروزه، بینالود و درگز

کارفرما: سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی
تاریخ: 1399/08/19

نظارت بر نگهداری و بهره برداری پروژه های آبیاری تحت فشار استان مرکزی

کارفرما: سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی
تاریخ: 1398/12/27

انجام نقشه برداری، مطالعات و نظارت بر سیستم های آبیاری نوین شهرستان جاجرم

کارفرما: سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان شمالی
تاریخ: 1398/12/01

انجام خدمات بازبینی و نظارت بر پروژه های آبیاری شهرستان های جغتای و خوشاب

کارفرما: سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی
تاریخ: 1398/10/16